آخرین عناوین

يکشنبه 11 مهر 1400-8:19 کد خبر:88908

خبر خوش به مازندرانی ها:

روزی بدون مرگ کرونایی در مازندران

در شبانه‌روز گذشته شمار مبتلایان به کرونا در مازندران دو رقمی ماند و خوشبختانه روزی بدون مرگ کرونایی را تجربه کردیم.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، با شروع بیستمین ماه از شیوع ویروس کرونا روند کاهشی موارد ابتلا و بستری کرونایی در استان مازندران تداوم یافت به ‌طوری‌ که شمار مبتلایان در مازندران دورقمی ماند.

موارد فوتی کرونایی نیز در استان مازندران بعد از ماه‌ها به صفر رسید و روزی بدون مرگ کرونایی را در استان سپری کردیم.

براساس این گزارش، سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۳۵ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۳۰۱ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۷۶ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۹۶ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار جدید بستری و ۵ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۱۸ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۴۴ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳۹۷ نفر رسید.

براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به صفر رسیده است.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :