آخرین عناوین

يکشنبه 21 شهريور 1400-8:41 کد خبر:88860

موارد ابتلا کرونایی در مازندران ۲ رقمی شد

نوزدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با روند کاهشی ویروس تداوم یافت به‌طوری‌که مازندران بعد از گذر از پیک پنجم کرونا موارد ابتلا دورقمی شد‌.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، نوزدهمین ماه از شیوع ویروس کرونا با روند کاهشی ویروس تداوم یافت به‌طوری‌که مازندران بعد از گذر از پیک پنجم کرونا که آمار فوتی‌ افزایش یافت و موارد ابتلا سه رقمی و موارد بستری چهار رقمی شده بود اکنون موارد ابتلا دورقمی، موارد بستری رقمی و موارد فوتی کرونایی در استان مازندران تک‌رقمی شد‌.

براساس این گزارش، سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه گفت:  طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی این مدت تعداد ۷۹ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۷۰۲ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۷۵ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

سیدفرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۲۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ بیمار جدید بستری و ۲۱ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت: ۴۰ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

طی شبانه‌روز گذشته با بستری شدن تعداد ۹۴ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۹۲۷ نفر رسید.

براساس گزارش‌ها تعداد فوتی‌های امروز در مازندران به  ۷ تن رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۵۱۵ هزار و ۵۸۹ دز واکسن توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۲۶۴هزار و ۲۴۱ دز واکسن توسط دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل تزریق شده است.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :