آخرین عناوین

پنجشنبه 24 مهر 1399-8:34 کد خبر:84979

روزهای ادامه دار قرمز کرونایی در مازندران:

99 ابتلای جدید به کرونا در مازندران

طی شبانه‌روز گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۹۹ مورد ابتلای جدید داشتیم و روز به  روز به این آمار اضافه تر می شود.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، پایان روزهای شلوغ طی هفته‌های گذشته روزهای پر از نگرانی را برای مازندرانی‌ها رقم زد.

این روزها اوج‌گیری آمار مبتلایان ویروس کرونا و ازسویی دیگر تکرار روزهای قرمز کرونایی و ورود آن به چهارمین ماه روزها پرالتهابی را برای مردم مازندران به دنبال داشته است.

دردسرهای روزهای قرمز کرونایی از همان ماه نخست یعنی اسفند ماه مازندران را درگیر کرده و اکنون با ورود به هشتمین ماه همچنان این استان در وضعیت قرمز کرونایی بسر می‌برد.

براساس این گزارش، سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی افزود: طی همین مدت تعداد ۷۶ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون۴۲۳ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۰۷ بیمار با علائم حاد تنفسی بستری هستند.

سید فرزاد جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در ادامه  با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۴۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ بیمار جدید بستری و ۷ بیمار هم  ترخیص شدند.

وی گفت:۳۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

براساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل ۹۹ مورد ابتلای جدید داشتیم و همچنین تعداد ۵۶۴ بیمار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سطح استان بستری هستند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :