آخرین عناوین

سه شنبه 21 مرداد 1399-15:50 کد خبر:81570

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

تامین منابع اعتباری دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان قلب ساری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تامین منابع اعتباری دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان قلب ساری خبر داد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، در تاریخ دوم مردادماه سال جاری گزارشی با عنوان به‌شماره افتادن نفس اکسیژن‌ساز بیمارستان قلب ساری از این رسانه منتشر شده است.

در این گزارش به برخی چالش‌های ایجاد شده در ارتباط با دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان قلب ساری اشاره کرده بودیم.

گزارش منتشر شده به اطلاع معاون وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دیگر مسئولان اجرایی استان رسیده بود.

سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران امروز در جمع خبرنگاران از تامین اعتبار برای خرید دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان قلب ساری(فاطمه‌الزهرا) خبر داد.

وی با اعلام اینکه منابع اعتباری برای خرید دستگاه اکسیژن‌ساز این بیمارستان و دیگر مراکز درمانی استان تامین شده است، گفت: برنامه‌ریزی برای انتقال دستگاه در دستور کار قرار دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همچنین از خرید دستگاه سی‌تی‌اسکن برای همه مراکز درمانی استان خبر داد و گفت: این دستگاه‌ها با توجه به شرایط کرونایی باید در همه مراکز درمانی استان نصب شود.

وی اضافه کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون در استان مازندران بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین زیرساخت‌ها و نیازمندی‌های پرسنلی در استان توسط وزارت بهداشت اختصاص پیدا کرده است.

یکی از مباحثی که در استان مازندران مطرح است ارائه خدمات ملی به مردم در قبال زیرساخت‌های استانی است، مسئولان استانی معتقد هستند که در زمان تخصیص اعتبارات مازندران باید نسبت به سایر استان‌ها به دلیل مسافرخیز بودن بیشتر دیده شود اما این اقدام انجام نشده است.

به نظر می‌رسد که قدرت چانه‌زنی مسئولان استانی و نمایندگان هنوز متولیان امر در کشور را برای اختصاص اعتبارات ویژه به مازندران قانع نکرده است.

بحث ارائه خدمات ملی به مردم ایران با استفاده از اعتبارات استانی یکی از چالش‌های است که به صورت جسته و گریخته توسط تعدادی از مسئولان استانی مطرح می‌شود.

در روزهای اخیر محمدمهدی ناصحی نماینده ویژه وزیر بهداشت در امور کرونا در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اعلام کرده است که ۲۰ درصد از بیماران کرونایی بستری شده در مازندران غیر بومی هستند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :