آخرین عناوین

سه شنبه 15 بهمن 1398-16:36 کد خبر:71267

مرتضی ابراهیمی/کارشناس پلیس راهور ف.ا.ا.مازندران:

دیدن و دیده شدن

متأسفانه به‌ طور میانگین در هر ساعت ، دو نفر  در تصادفات رانندگی کشور کشته می‌شود که علت بخشی از این تلفات وقوع پدیده استتار محیطی است.


خزرتیترخبر:متأسفانه به‌ طور میانگین در هر ساعت ، دو نفر  در تصادفات رانندگی کشور کشته می‌شود که علت بخشی از این تلفات وقوع پدیده استتار محیطی است.

تحقیقات نشان می‌دهد که بیش از سی درصد آسیب‌های ترافیکی به کودکان در مدرسه و اطراف آن رخ می‌دهد و بی‌احتیاطی، بی‌توجهی به قوانین، نوع پوشش و استفاده نادرست از رنگ‌ها در لباس دانش آموزان، از جمله مواردی است که می‌تواند رفت ‌و آمد آنان را به مخاطره اندازد.

دیدن و دیده شدن یکی از پیش ‌نیازهای اساسی برای تمام استفاده‌کنندگان از راه‌هاست.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، حدود ۹۰درصد از اطلاعات رانندگان در حین رانندگی، دیداری است که در طول شبانه‌روز با مشاهده رنگ‌ها و انعکاس نور تأمین می‌گردد.

ظرفیت رسانه‌های ایران برای اطلاع‌رسانی بسیار مناسب است و استفاده صحیح از شبکه‌های اجتماعی، نیازمند هنرمندی ماست، آموزش، نقش بسزایی در پیشگیری از حوادث جاده‌ای دارد.

توجه به مبحث دیدن و دیده شدن نیز، یکی از راهکارهای عملیاتی سهل‌الوصول با هزینه اندک است که می‌تواند به میزان زیادی در پیشگیری از حوادث ترافیکی مؤثر باشد.

رعایت اصل آشکارسازی و بهبود شرایط دیده شدن  در حریم معابر درون‌شهری و برون‌شهری، وظیفه همه است، ایمنی یکی از شاخصه‌های  فرهنگ است که باید آن را گسترش دهیم.

بایستی با آگاهی دادن و بالا بردن حساسیت مردم برای ارتقای ایمنی گام برداشت و هنگامی‌که به ایمنی کمک می‌کنیم، در اصل به نجات خود و فرزندانمان کمک کرده‌ایم.

بستن کمربند ایمنی حدود ۶۰ درصد، کیسه هوا ۲۵ درصد و استفاده توام از آن‌ها ۸۵ درصد، احتمال آسیب‌های وارد شده به ناحیه فک و صورت را در هنگام تصادفات جاده‌ای کاهش می‌دهد .

بایستی فرهنگ ترافیک به ویژه استفاده از کمربند ایمنی ، نحوه عبور ایمن از عرض خیابان و ... را از کودکی نهادینه نمود تا در بزرگسالی ملکه ذهن آنها شود.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :