آخرین عناوین

سه شنبه 17 ارديبهشت 1398-8:41 کد خبر:67287

انتقاد نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران مازندران:

قراردادهای سفیدامضاء منجر به عدم امنیت شغلی کارگران شده است

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران مازندران گفت: قراردادهای موقت و سفید امضاء منجر به عدم امنیت شغلی کارگران شده است.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از مهر، سید ولی الله درواری شامگاه دوشنبه در مراسم گرامیداشت روز کارگر در شهرستان عباس آباد با بیان اینکه نقش کارگران در رشد و شکوفایی اقتصادی و توسعه فرهنگی واجتماعی غیر قابل انکار است، افزود:متأسفانه شاهد کمترین احترام به کارگران از سوی مدیران هستیم.

وی افزود: بحث اقتصاد مقاومتی باید سرلوحه کاری مدیران قرار گیرد و امسال نیز با توجه به نامگذاری سال رونق تولید، این پرسش مطرح است که آیا جامعه مدیران ما به نقش و جایگاه کارگران توجه دارند یا خیر و چه امکاناتی برای تأمین معیشت اقتصادی خانوار کارگری مهیا کرده‌اند و چگونه انتظار دارند که چرخ دنده‌های صنعت و تولید بچرخد؟

این فعال کارگری با اشاره به برخی از معضلات پیش پای جامعه کارگری گفت:متأسفانه ما با آفت‌هایی نظیر قرارداد موقت و قرارداد سفید امضا که منجر به عدم امنیت شغلی برای کارگران می‌شود روبرو هستیم که در سراسر کشور به وضوح دیده می‌شود.

درواری خاطر نشان کرد:در فصل دوم قوانین کار مصوب ۱۴۶۹ به ۴ مبحث اصلی اشاره شده است اما در عمل امروز شاهد عدم رعایت و اجرای این اصول قانون از سوی وزارت تعاون کار رفاه اجتماعی هستیم.

نایب رئیس مجمع نمایندگان کارگران استان مازندران در ادامه سخنان خود به مبحث اشتغال پایدار که از سوی مدیران ذیربط با آب و تاب مطرح می‌شود اشاره کرد و گفت: تا زمانی که کارفرمایان و مسئولان پشت قراردادهای سفید امضا و قرارداد موقت سنگر گرفته‌اند ما هیچ آماری از اشتغال پایدار که قابل ارائه و استناد باشد نداریم.

وی افزود: آمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری سال ۹۷ در مقایسه با آمار متقاضیان کارگران اخراجی از واحدهای تولیدی نسبت متوازنی ندارد و باید علل این امر را مسئولان ذیربط بررسی کنند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :