آخرین عناوین

پنجشنبه 3 اسفند 1402-10:11 کد خبر:130660

معاون پیش بینی هواشناسی مازندران هشدار داد:

سامانه سرد بارشی در راه مازندران/ پیش‌بینی بارش برف و باران

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: تا دو روز آینده سامانه سرد بارشی وارد استان می‌شود.


به گزارش خزرتیترخبر، احمد اسدی با بیان اینکه پنج شنبه و جمعه در مناطق پایین دست هوا صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود و در ارتفاعات استان مازندران بارش پراکنده باران و برف را داریم، اظهار داشت: سامانه سرد بارشی از استان وارد می‌شود و از روز شنبه شاهد آسمان ابری در استان همراه با بارش پراکنده و کاهش دما هستیم.

برپایه این گزارش، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: این سامانه سرد بارشی سبب بارش‌ شدید می‌شود و در ارتفاعات  سامانه به صورت بارش برف است، به طوری که هوای استان روز یکشنبه، ابری و سرد و بارانی بوده و در نیمه غربی بارش‌ها بیشتر هستند.

کارشناس هواشناسی مازندران اظهار داشت: پیش‌بینی هفت روزه وضع هوای استان مازندران  براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیـش‌یابـی هواشناسـی در روز پنج‌شنبه هوا صاف تا نیمه ابری با افزایش نسبی دما و در ارتفاعات مرزی مازندران با استان‏های البرز و تهران ابری با بارش پراکنده باران و برف و وزش باد بوده از روز جمعه هوا صاف تا نیمه ابری  از شب به تدریج از سمت غرب استان ابری با بارش پراکنده و وزش باد خواهد بود.

اسدی افزود: در روز شنبه هوا ابری همراه با بارش پراکنده و کاهش دما  می‌شود و  از بعدازظهر با بارندگی در ارتفاعات مه‌آلود با بارش برف و وزش باد پیش‌بینی شده است.

وی همچنین گفت: در روز یک‌شنبه با تداوم هوای ابری همراه و با کاهش محسوس دما، بارندگی در دامنه‌ها خواهیم داشت و ارتفاعات مه‌آلود با بارش برف و وزش باد خواهد بود.

به گزارش خزرتیترخبر، کارشناس هواشناسی استان تصریح کرد: در روز دوشنبه هوا ابری و  سرد همراه با بارش پراکنده در دامنه‌ها و ارتفاعات مه‌آلود با بارش  پراکنده برف و از بعد از ظهر با کاهش ناپایداری خواهد بود./تسنیم

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :