آخرین عناوین

دوشنبه 9 بهمن 1402-19:24 کد خبر:130439

رئیس ستاد انتخابات مازندران اعلام کرد:

تأیید صلاحیت ۴۶۱ داوطلب انتخابات مجلس در مازندران

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: سومین فهرست تایید صلاحیت های جدید در کشور مجموع داوطلبان انتخابات مجلس در استان به ۴۶۱ رسید.


به گزارش خزرتیترخبر، رئیس ستاد انتخابات مازندران  گفت: با تایید صلاحیت جدید ۴۱  نفر از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مازندران، تعداد داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه مازندران به ۴۶۱ نفر افزایش یافته است.

براساس این گزارش،برای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۴۸ نفر ثبت نامی در استان داشتیم که این افراد در مراکز فرمانداری‌های سراسر استان و وزارت کشور نام‌نویسی کردند که در لیست اولیه و با اعلام هیأت نظارت بر انتخابات مازندران صلاحیت ۳۷۷ نفر یعنی بیش از ۵۰ درصد تأیید شده بود.

پس از اعتراض کاندیداهای رد صلاحیت شده، در هفته گذشته و با اعلام شورای نگهبان ۳۵ نفر دیگر در مازندران تایید صلاحیت شدند تا تعداد کاندیداهای تایید شده در این استان به ۴۱۳ کاندیدا برسد اکنون نیز براساس پیگیری‌های خبرنگار فارس در استان ۴۱ داوطلب در حوزه‌های انتخابیه مازندران مورد تایید شورای نگهبان قرار گرفتند تا تعداد کاندیداهای تایید شده  استان به ۴۶۱ نفر برسد.

قاسم عزیززاده گرجی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران نیز در این زمینه گفت: سومین فهرست تایید صلاحیت‌های جدید در کشور ۵۵۰ داوطلب دیگر تایید شدند که مجموع تایید صلاحیت‌ها از ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر فراتر رفت.

به گزارش خزرتیترخبر، مازندران ۹ حوزه انتخابیه دارد و با تایید صلاحیت‌های جدید میزان تایید صلاحیت‌ داوطلبان انتخابات به حدود ۶۲ درصد رسیده است./فارس

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :