آخرین عناوین

چهارشنبه 30 شهريور 1401-13:5 کد خبر:110081

هشدار سازمان هواشناسی مازندارن:

هواشناسی مازندران نسب به تنش دمایی و احتمال آتش‌سوزی هشدار داد

هواشناسی مازندران با اشاره به استقرار جریانات گرم جنوبی طی ۲ روز آینده، نسبت به بروز تنش دمایی و احتمال وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی استان هشدار داد.


به گزارش خزرتیترخبر، هواشناسی مازندران روز چهارشنبه با صدور هشدار سطح زرد، اعلام کرد که با استقرار و تقویت جریانات گرم جنوبی در روزهای پنجشنبه و جمعه، علاوه بر وزش باد نسبتا شدید در ارتفاعات، دمای هوای نیز افزایش محسوی می یابد ؛ به گونه‌ای که دمای هوا در مناطق غربی استان طی این مدت به ۳۴ و در مناطق مرکزی و شرقی به ۳۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد رسید.

هواشناسی در این اخطاریه منطقه اثر این سامانه گرم جنوبی را در سراسر استان تعیین کرد و نسبت احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی در ۲ روز منتهی به آخر هفته جاری هشدار داد.

براساس این گزارش، در این اخطاریه همچنین از مسافران و گردشگران و بومیان خواسته شده است تا از روشن کردن آتش در داخل و حاشیه جنگل ها ، مراتع و مزارع به خاطر افزایش ضریب احتمال آتش سوزی خودداری کنند.

هواشناسی مازندران از گلخانه داران، دامداران و واحدهای مرعداری هم خواست تا با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه از جمله تهویه هوا ، از بروز تنش دمایی جلوگیری کنند.

هواشناسی شرایط جوی امروز مازندران بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی را صاف تا نیمه ابری و در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات مناطق غربی با رشد ابر و رگبار پراکنده باران پیش بینی و اعلام کرد که بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۷ تا ۳۴ و در ارتفاعات نیز بین ۲۳ تا ۲۸ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.

آسمان مازندران در روز پنج‏شنبه نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در ارتفاعات گاهی با وزش باد پیش‌بینی شده است،دمای هوا نیز در روز در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۳۰ تا ۳۶ و در ارتفاعات نیز بین ۲۶ تا ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

هواشناسی شرایط جوی مازندران در روز جمعه را صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش محسوس دما و بویژه در ارتفاعات گاهی با وزش باد نسبتاً شدید و افزایش ابر پیش بینی و اعلام کرد که بیشینه دما در مناطق ساحلی و جلگه ای در این روز بین ۳۲ تا ۳۸ و در ارتفاعات نیز بین ۲۷ تا ۳۳ درجه سانتی گراد بالای صفر خواهد رسید.

آسمان مازندران در روز شنبه صاف تا نیمه ابری همراه با کاهش دما  و در ساعات بعد از ظهر با افزایش ابر، وزش باد نسبتاً شدید و رگبار و رعد و برق پراکنده پیش‌بینی شده است، دمای هوا نیز در این مدت در مناطق ساحلی و جلگه ای بین ۲۹ تا ۳۲ و در ارتفاعات نیز بین ۲۵ تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود.

داده‌های آماری از ایستگاه‌های هواشناسی مازندران نشان می دهد که گلوگاه با ۳۴ و کلاردشت با ۲۵.۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین مناطق استان در طی ۲۴ ساعت گذشته بودند.

دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران نیز امروز در گرمترین ساعت به  ۳۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد که این میزان در مقایسه با روز گذشته حدود ۲ درجه افزایش نشان می‌دهد.

وضعیت دریای خزر نیز طی امروز و فردا  همراه با موج کوتاه و باد متوسط پیش‌بینی شده است./ایرنا

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :