آخرین عناوین

سه شنبه 18 مرداد 1401-9:25 کد خبر:107594

جدیدترین اخبار کرونا در مازندران:

شمار مبتلایان کرونا در مازندران رو به کاهش اما فوتی‌ها روبه افزایش

طی شبانه‌ روز گذشته روند ابتلا و بستری کرونایی در مازندران کاهش یافت ولی متاسفانه شمار فوتی‌های کرونایی در استان افزایش یافته است.


به گزارش خزرتیترخبر، طی شبانه‌ روز گذشته روند کاهشی موارد ابتلا و بستری کرونایی در مازندران ادامه یافت ولی شاهد شمار فوتی‌های کرونایی در استان بودیم که نگران‌ کننده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

طی همین مدت تعداد ۵۸ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

هم اکنون ۲۹۹ نفر مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۷۴ نفر نیز  با علائم حاد تنفسی در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در حال حاضر ۵۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند که در ۲۴ ساعت گذشته ۳ بیمار جدید بستری و ۶ بیمار هم  ترخیص شدند.

همچنین ۱۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

طی شبانه روز گذشته با بستری شدن تعداد ۵۶ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به ۳۵۷ نفر رسید که از این تعداد ۸۶ بیمار بدحال هستند.

براساس این گزارش،  در شبانه‌روز گذشته ۶ مورد فوتی براثر کرونا در مازندران گزارش شد.

به گزارش خزرتیترخبر، آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه‌های مداوم و خستگی به عنوان رایج ‌ترین علائم زیرسویه‌های BA.5 ویروس کرونا بوده که رعایت شیوه ‌نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک به ‌ویژه در محیط بسته و تکمیل دوره واکسیناسیون مورد تاکید است./فارس

🆔@khazartitrekhabar
🌐Khazartitrekhabar.ir

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :