شنبه 21 ارديبهشت 1398-10:59 کد خبر:67358

توسعه همکاری های دوجانبه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و پواتیه فرانسه

با هدف توسعه همکاری های دوجانبه دانشگاه علوم پزشکی مازندران و پواتیه فرانسه، نشست دوجانبه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مازندران و پواتیه فرانسه در ساری برگزار شد.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، با هدف تبادل دانش و تجربه در زمینه‌های تحقیقاتی، علمی و پژوهشی و بسترسازی برای همکاری در زمینه علوم پزشکی، نشست دوجانبه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مازندران و پواتیه فرانسه در ساری برگزار شد و دو طرف در زمینه توسعه بسترهای همکاری هاي علمي و تحقيقاتي بحث و تبادل نظر کردند.

براساس این گزارش،سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این نشست ضمن اشاره به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مازندران به رویکرد گسترش روابط بین المللی دانشگاه اشاره کرد و برگزاری اینگونه نشست ها را زمینه ساز اجرایی شدن تفاهم نامه فی مابین دانست و افزود: بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته ، امکان همکاري اساتيد در تمامي حوزه هاي علوم پزشکي فراهم شده و اميدواريم در آينده ي نزديک گروهي از اساتيد و متخصصان از دانشگاه علوم پزشکي مازندران به دانشگاه «پواتيه» اعزام شوند.

وی افزود: در این راستا برنامه ریزی های لازم برای حضور اساتید و متخصصان دانشگاه پواتیه جهت استفاده از امکانات و توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی مازندران و انجام همکاری ها و پروژه های مشترک نیز در دستور کار قرار گرفته است.

در ادامه این نشست، یووس ژان ( Yves Jean ) رئیس دانشگاه پواتیه فرانسه نیز در سخنانی علاقمندی ویژه خود و اعضای هیئت علمی این دانشگاه را برای توسعه ارتباطات علمی با ایران به ویژه با دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اعلام کرد و افزود: بسیار خوشحال هستم که در استان مازندران و در جمع مسئولين و هيات رييسه دانشگاه علوم پزشکي مازندران حضور دارم.

وی افزود: با توجه به زمینه‌های فعالیت مشابه، امکان همکاری‌های دوجانبه کاملاً فراهم است، هم چنین توجه به انجام پروژه های مشترک بین رشته ای نیز از این حیث دارای اهمیت ویژه ای است.

گفتنی است در تفاهم نامه ای که مابین دانشگاه علوم پزشکی ماندران و دانشگاه پواتیه فرانسه امضا شد، امکان تبادلات علمی به ویژه در امور آموزشی و تحقیقاتی با تبادل استاد و دانشجو ، اعطای بورس‌های تحصیلی مشترک،  انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک،  مشارکت در برگزاری سمينارهاي علمي و برگزاري دوره‌هاي آموزشي کوتاه مدت فراهم آمده است.