آخرین عناوین

يکشنبه 15 تير 1399-14:53 کد خبر:81383

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد:

اوج‌گیری مجدد همه‌گیری ویروس کرونا در مازندران/ وضعیت قرمز کرونایی در 3 شهر مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: اگر نتوانیم رفتار و شیوه زندگی مردم را تغییر دهیم دوباره مجبور می‌شویم تعطیلی‌ها را از سر بگیریم و باز هم خود مردم متضرر می‌شوند.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، طی روزهای گذشته شاهد اوج‌گیری مجدد همه‌گیری ویروس کرونا در مازندران هستیم که در برخی از شهرهای استان وضعیت قرمز به خود گرفت.

نکته نگران‌کننده اینکه آمار ابتلا و همچنین تعداد بیماران بستری به‌طور چشمگیری در حال افزایش است که نگرانی وجود دارد که با توجه به فاصله کم شهرها آژیر قرمز کرونایی را در استان به صدا درآورد.

درحالی که تعداد بیماران افزایش یافته و همچنین تعداد آمار بستری نیز بالا رفته در معابر عمومی استان هنوز هم بسیاری از افراد مسائل بهداشتی را جدی نگرفته و به پروتکل بهداشتی کم‌توجه هستند.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این‌باره اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۸۵ بیمار مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند

وی افزود: در همین مدت تعداد ۵۱ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان کرد: هم اکنون ۳۶۷ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا براساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

موسوی تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ ماسک زدن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فاصله فیزیکی حداقل یک متر و نیم ، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و لغو تجمعات و عدم حضور اماکن در  شلوغ به طور جدی در دستور کار شهروندان قرار گیرد.

به گفته وی سه شهر مازندران شامل شهر‌های بهشهر، آمل و نوشهر وضعیت قرمز دارند که در این شهر‌ها الزاماتی که برای شهر‌های دارای وضعیت قرمز هست اتفاق می‌افتد و یک سری از کار‌ها و فعالیت‌ها ممنوع می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایان خاطرنشان کرد: اگر نتوانیم رفتار و شیوه زندگی مردم را تغییر دهیم دوباره مجبور می‌شویم تعطیلی‌ها را از سر بگیریم و باز هم خود مردم متضرر می‌شوند.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :