آخرین عناوین

چهارشنبه 19 تير 1398-12:6 کد خبر:67828

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی صورت گرفت:

مراسم افتتاحیه نمایشگاه دهه کرامت

نمایشگاه دهه کرامت تحت عنوان رواق رضوی با حضور مسئولین آستان قدس مازندران و شهرستان ساری و جمعی از خادمیاران رضوی افتتاح گردید.


به گزارش خزرتیترخبر، نمایشگاه دهه کرامت تحت عنوان رواق رضوی، عصر سه شنبه با حضور مسئولین آستان قدس مازندران و شهرستان ساری و جمعی از مسئولین ساری با حضور خادمیاران رضوی شهرستان ساری افتتاح گردید.

 مراسم افتتاحیه با تلاوت قرآن کریم توسط یکی از قاریان شروع به کار نمود و سیدعباس حسین نژاد مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی شهرستان ساری ضمن خیرمقدم گویی به مسئولین و خادمیاران رضوی شهرستان ساری به ارائه اهداف این نمایشگاه پرداخت و در ادامه مراسم را به مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی استان مازندران سپرد.

محمداسماعیل امامزاده ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه و امام رضا(ع) این مناسبتها را یوم ا... دانست که منشاء تحول می باشد و با تولد یک امام  امتی به سمت الی ا... هدایت می شوند، بهشتی می شوند، مردم به جایگاه آفرینش خود نزدیک می شوند.

 وی گفت: بعد از شهادت حضرت معصومه امام رضا(ع) فرمودند: فاطمه کبری معصوم بود، در حالیکه در زمان حیات کسی به آن عنوان حضرت معصومه را یاد نکرد، عنوان معصومه همیشه برای افراد تاریخ یک اِلمان، نماد، یک علامت است، معصوم یعنی ترک اولی، آن حضرت در ذهن شان، رفتارشان گناه هیچ جایگاهی نداشت، چون اندیشه ی گناه، گناه است.

امامزاده افزود: آنچه که منتسب به این دو عزیز است نور است، در نور ظلمت هیچ جایی ندارد، گناه ظلمت آفرین است و فکر گناه سایه روشن های ظلمانی را برای انسان بوجود می آورد‌.

مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی مازندران رسالت امروز خادمیاران را رسالت بزرگی دانست که پرچم پرافتخار خادمیاری باید بتواند یک حفاظ و سپر در درون ما ایجاد کند که به عنوان خادم الرضا همیشه متحفظ باشیم.

وی تصریح کرد: مهمترین رسالت ما امربه معروف و نهی از منکر است که به ازای کوچکترین کوتاهی در این رسالت باید پاسخگوی شهدا باشیم.

وی در ادامه بیان داشت :عامل قدرتمندی چون خادمیاری امام رضا باعث می شود ۱۶هزار نفر خادمیار استان الان برخودشان مراقبه کنند، که امیدواریم این تعداد به سقف جمعیت استان بالغ شود که اگر این اتفاق بیفتد ما بهترین معروف را گسترش داده ایم.

امامزاده با تاکید به اینکه ما باید پرچم فعالیت های فرهنگی را به نام امام رئوف در استان برافراشته نگه داریم تصریح داشت: امام باتوجه به همه ی القابش به امام رئوف خطاب می شود چون تمام تلاش شان این بود که محرومیت زدایی را از سیمای جامعه ی اسلامی بزداید، که ظرف این سه سال خادمیاران در غالب ۱۵ نوع خدمات توانسته اند ۱۷میلیارد تومان برای کمک هزینه کنند که امام رضا هزاران برابر برکت عنایت داشته تا خادمیاران بتوانند این خدمات شایان را ارائه دهند.

در ادامه افزود: ۲۷ کانون تخصصی وجود داریم که ۱۶ کانون فرهنگی و بقیه در حوزه های خدمت به محرومین در بحث خدمات اجتماعی هستند، که ۸نمایشگاه به رتبه ی امام رضا در استان برگزار گردید که با افتتاح این نمایشگاه دیگر نمایشگاه ها نیز در شهرستان های دیگر عملا شروع به فعالیت می کنند.

در پایان مسئولین به افتتاح این نمایشگاه پرداختند، گفتنی است نمایشگاه رواق رضوی شهرستان ساری به مدت ۵شب در بوستان ولایت ساری دایر می باشد.

 

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :