آخرین عناوین

جمعه 30 فروردين 1398-11:55 کد خبر:66911

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران اعلام کرد:

ورود دانشگاه علوم پزشکی مازندران به پرونده مرگ یک خانم در بیمارستان/ نتیجه هفته آینده اعلام می‌شود

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: پرونده مرگ یک خانم مازندرانی را که برای جراحی کوچک در بیمارستان امیر مازندرانی ساری فوت کرده، به‌صورت ویژه رسیدگی و نتایج بررسی‌ها را اطلاع رسانی می‌کنم.


به گزارش خزرتیترخبر و به نقل از فارس، اخیرا یکی از شهروندان استان مازندران به نام «رضوانه جانی‌پور» در یکی از مراکز درمانی خصوصی در حین انجام جراحی کوچک فوت شده است.

تلاش‌های ما برای دریافت علت مرگ از مسئولان این مرکز درمانی به نتیجه نرسید و با وجود چندین تماس و پیگیری پیامکی، تاکنون پاسخی از متولیان این مرکز خصوصی دریافت نکردیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پیگیری خبرنگار ما، درباره علت مرگ و اقدامات دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار کرد: این خانم برای نمونه‌برداری به بیمارستان امیر مازندرانی ساری مراجعه کرده بود.

حامد روحانی‌زاده با اعلام اینکه برای انجام عمل، بیهوشی سبک به بیمار داده می‌شود، گفت: وقت  عمل حدود یک ربع بوده که بیمار در حین درمان دچار ایست قلبی می‌شود و اقدامات درمانی در اتاق عمل، برای احیا پاسخگو نبوده و بیمار فوت می‌کند.

وی اضافه کرد: برای بررسی علت مرگ، پرونده بیمار را درخواست کردیم و تیم نظارتی دانشگاه، کل اتاق عمل را مورد بررسی قرار داده و از کارکنان و پرسنل بیهوشی هم مصاحبه گرفتیم و در جلسه کاری دانشگاه موضوع به‌ صورت ویژه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال قصور در درمان وجود دارد، افزود: خانم دکتر جراح نقشی در علت فوت ندارد، به این دلیل که اقدام درمانی بسیار ساده‌ای را انجام می‌داد، اگر قصوری رخ داده باشد باید در روند بیهوشی مورد بررسی قرار گیرد.

روحانی‌زاده تأکید کرد: اگر بیمارستان و تیم آنها قصور داشته باشد، برخورد انتظامی شدیدی با آنها انجام می‌شود و بنده در این زمینه حساسیت خاصی دارم.

وی در پایان گفت: هفته آینده این موضوع را بررسی و نتایج آن را برای انتشار اطلاع‌رسانی می‌کنم.

نام فرستنده :
ایمیل گیرنده :